Oct. 4, 2021

II Liga Mężczyzn: Wszystkie zespoły w grze

GRUPA 1:

W grupie 1 o szczególnie dobrym starcie mogą mówić zespoły KPS STALPRO Joker i MKS Astra Nowa Sól, które wygrały swoje mecze bez starty seta i nie pozwoliły rywalom na przekroczenie granicy 20 punktów w żadnej z partii. Udane przetarcie mają też za sobą Anioły Toruń, których współwłaścicielem jest Wilfredo Leon. Torunianie na wyjeździe pokonali 3:1 LZS Wilki Wilczyn.

GRUPA 2:

W grupie 2 niespodziankę sprawił BAS Białystok, który dość łatwo pokonał UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki, wygrywając spotkanie 3:0. Na samym dole tabeli plasuje się Huragan Wołomin, który ma za sobą złe otwarcie z Arką Tempo Chełm.

GRUPA 3:

Drużyny grupy 3 zagrały już po dwa mecze, a początek sezonu najlepiej wygląda w przypadku zespołu z tradycjami – AZSu Częstochowy. Częstochowianie w pierwszym starciu spotkali się z KS Bielawianką Bester, którą pokonali po bardzo zaciętej, pięciosetowej potyczce. W miniony weekend nie było wiele łatwiej, bowiem zespół spod Jasnej Góry starł się z KPSem Chełmiec Wałbrzych i choć wygrał mecz 3:1, to wszystkie z czterech partii kończyły się wynikiem 25:23.

GRUPA 4:

W grupie 4 rywalizują między innymi AKS V LO Rzeszów i Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, a więc drużyny świetnie znane z rozgrywek młodzieżowych. Młodzi adepci siatkówki póki co mają na koncie dwie przegrane – rzeszowianie ulegli kolejno MKS Andrychowowi i UMKS Kęczaninowi Kęty, a jastrzębianie Karpatom Krosno Glass – KPU w Krośnie i TKS Tychom. Na pozycji lidera uplasował się MCKiS Jaworzno.